Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY

Kto powiedział, że wnętrza z motywem przewodnim są właściwe jedynie do dziecięcych pokojów? Kochasz astronomię i wszystko co z nią związane? Wobec tego warto zastanowić się nad aranżacją wnętrza, która będzie nawiązywała do Twoich zainteresowań. Przygotowaliśmy astronomiczne aranżacje dla najważniejszych pomieszczeń w domu. Zapoznać się z nimi i sprawdź, czy czegoś takiego chcesz w swoim domu.

 

Urządzając wnętrza z motywem przewodnim należy zachować balans pomiędzy odwołaniami do danego motywu, a funkcjonalnością i estetyką pomieszczeń. W przeciwnym razie można osiągnąć, albo niewygodne pokoje, które będą przypominały salę wystawową, albo urządzić kiczowate wnętrze, w którym przesada zastąpiła estetykę. Dlatego ku przestrodze przypominanym o umiarze i wyczuciu stylu.

Z zachowaniem tych zasad została urządzona „zodiakalna” łazienka. Jest to bardzo eleganckie, luksusowe wnętrza. Ściany zostały wyłożone białymi, matowymi płytkami. Ich załamania wyłożono pytkami z przedstawieniami zodiakalnych gwiazdozbiorów. Takie same płytki ceramiczne lafabrica zdobią także podłogę, w centralnym punkcie znajduje się koło z przedstawieniami wszystkich znaków zodiaku. Płytki te dostępne są na stronie Mirad. Pod oknem ustawiona jest biała, eliptyczna wanna. Umywalka i toaleta mają ten sam kolor i kształt. Umywalka ułożona jest na blacie łazienkowym, który wyścielają wspomniane płytki ceramiczne lafabbrica, ale bez znaków zodiaku. Nad blatem znajduje się duże okrągłe lustro ze srebrną ramą. Armatura ma także stalowy kolor. Łazienkę oświetlają lamy z mlecznego, białego szkła, o futurystycznym designie.

Salon astronomiczny to pomieszczenie, o szarej podłodze wykonanej z płytek ceramicznych lafabbrica. Mają one duży format. Ściany pomalowane są na biało, z wyjątkiem, tej która stanowi punkt centralny. Na niej znalazła się fototapeta prezentująca galaktykę Andromedy. W niewielkiej odległości od ściany stoi jasnoszara sofa z ciemnoniebieskimi, brązowymi i ciemnofioletowymi poduszkami odzwierciedlającymi kolory z fototapety. Z lewej strony znajduje się biały, kwadratowy stolik kawowy z blatem o wysokim połysku. Na przeciwko sofy zawieszono telewizor z dużym ekranem. Obok niego znajduje się wnęka z drewnianymi półkami, gdzie ustawione są książki i zdjęcia w czarnych ramkach. Umieszczono tam także futurystycznie wyglądający szary wazon. Mający przywodzić na myśl kosmos. Pod półkami umieszczono długą i szeroką, ale niewysoką komodę wykonaną z tego samego drewna, co półki.

Post Author: Reda