Deski kompozytowe za pewne są znane osobom, które zajmowały się samodzielnym wykonaniem tarasu czy jakiegokolwiek innego podestu na swojej posesji, gdyż jeszcze do niedawna głównie do tego celu służyły. A jednak, materiał ten tak dobrze sprawdził się w codziennej praktyce użytkowania, że zaczęto również wykorzystywać kompozyt do budowania ogrodzeń posesji. Materiał ten składa się z PCV oraz z mączki drewnianej, a dzięki temu łączy w sobie estetykę drewna oraz wysoką wytrzymałość plastiku. Doskonale radzi sobie z wodą i wilgocią, wszelkimi szkodnikami, a także innymi, niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi. Kompozyt można też całkowicie poddać recyklingowi, z pewnością przypadnie więc do gustu miłośnikom ekologicznych rozwiązań.

 

Kompozyt, gdzie poszczególne elementy ogrodzenia łączy się na pióro i wpust

 

Jest to pierwszy i zarazem najbardziej podstawowy typ takiego ogrodzenia, który wykorzystuje się w przypadku ogradzania prywatnych posesji. Pióro i wpust dokładnie obrazują sposób, w jaki poszczególne deski się ze sobą łączą, tym samym nie zostawiając w przęśle ogrodzeniowym żadnych wolnych przestrzeni czy szpar. Jeśli chodzi o dostępną kolorystykę takiego ogrodzenia, zazwyczaj producenci będą mogli zaproponować nam trzy podstawowe kolory- szarość, brąz oraz grafit. Stosowana kolorystyka może więc pasować zarówno do klasycznych jak i bardziej nowoczesnych budynków.

 

Płot kompozytowy ażurowy, utrzymany w stylu farmerskim

 

Jest to drugi typ ogrodzenia wykonanego z kompozytu, który już swoim wyglądem zdecydowanie bardziej przypomina klasyczny płot, głównie ze względu na ażurowe prześwity. Pomiędzy poszczególnymi deskami, które tworzą płot ogrodzeniowy, przewidziana zostaje wolna przestrzeń, co sprawia, że całość idealnie nadaje się do stylistyki wiejskich budynków i chatek, domków farmerskich czy do ogradzania pól i budynków gospodarczych. Takie ogrodzenie stanowi też mniejsze zabezpieczenie posesji w porównaniu do wersji klasycznej, bez dodatkowych prześwitów.

 

Niewątpliwe zalety kompozytu

 

Oprócz samych zalet związanych z dobrymi parametrami kompozytu, warto też zwrócić uwagę na łatwy montaż takiego ogrodzenia, a także jego minimalistyczną formę. W efekcie, może powstać naprawdę eleganckie ogrodzenie, które spokojnie będzie mogło towarzyszyć nam przez wiele lat, niezależnie od warunków atmosferycznych. Taki typ ogrodzenia wprost doskonale chroni też poszczególne części działki przed wiatrem, a także w idealny sposób pozwala chronić naszą prywatność.