Ogrodzenia wykonane z metalu należą do jednych z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych. W tej kategorii znajdziemy zarówno ogrodzenia kute, które cechują się wysoką estetyką wykonania, jak i wiele gotowych przęseł wykonanych ze stali nierdzewnej, które również prezentują się bardzo estetycznie.

 

Ogrodzenia metalowe kute

 

Często wykonuje się je na indywidualne zamówienie, gdyż są wykonywane nie na linii produkcyjnej, a w zakładzie rzemieślniczym. Dlatego też mogą stanowić pewien luksus, co często jest widoczne w ich formie- pełnej dekoracji, ornamentów i ozdobników. Ciężkie, solidne, wykonane z pełnej stali jest bardzo trwałe, chociaż trudne do wykonania i transportowania. W związku z powyższym, jego cena również może być wysoka.

 

Ogrodzenie wykonywane z metalowych kątowników

 

To jeden z najmodniejszych rodzajów ogrodzeń, które produkuje się w zakładach ślusarskich z czarnej stali. Jednocześnie wyglądają one bardzo estetycznie, jak i są znacznie lżejsze od ogrodzeń z pełnej, kutej stali. Kątowniki można dobrać w odpowiedniej, dostosowanej do metrażu ilości, a dzięki podzieleniu ogrodzenia na kątowniki, są one także dość łatwe do transportowania. Warto wiedzieć, że metalowe przęsła produkowane są w wielu wzorach, a każdy z producentów w swojej ofercie ma ich co najmniej kilka. W przypadku przęseł ogrodzeniowych zazwyczaj trzeba jednak pomyśleć o wykonaniu dodatkowej podmurówki, co powiększa zakres prac budowlanych, jakie są niezbędne do wykonania takiego ogrodzenia.

 

Alternatywą są ogrodzenia panelowe

 

Są czymś nowym na rynku, a rozpowszechniły się ze względu na fakt poszukiwania coraz prostszych i mniej czasochłonnych sposobów wykonania ogrodzenia z metalu. Dotychczas, ogrodzenia panelowe często spotykało się w przypadku obiektów użyteczności publicznej czy zakładów produkcyjnych. Obecnie, znacznie bogatsza oferta wzornictwa takich ogrodzeń sprawia, że z powodzeniem można stosować je także na prywatnych posesjach. Ogrodzenie wygląda bardzo przejrzyście ze względu na dość charakterystyczną i powtarzalną strukturę pojedynczych paneli. Co ważne, dostępne są one w różnych kolorach, gdyż ich kolorystyka zależy jedynie od tego, jaką farbą zostaną pomalowane na końcu etapu produkcyjnego. Ocynkowane, są pokrywane farbą techniką proszkową. Ich ogromną zaletą jest bezproblemowy montaż, gdyż w teorii można go wykonywać nawet bez stosowania podmurówki. Warto jednak wiedzieć o tym, że podmurówka sprawi, że ogrodzenie będzie trwalsze i bardziej wytrzymałe na niesprzyjające warunki atmosferyczne.