Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY
domy

Wiele osób szuka alternatywy dla domów murowanych lub betonowych, które są nie tylko bardzo kosztowne w budowie, ale także czasochłonne. Zdecydowanie najlepszą opcją jest dom szkieletowy, który wiąże się z dużo niższymi koszami, a jego budowa trwa maksymalnie kilka tygodni. Słysząc jednak takie zachęty inwestorzy z jednej strony cieszą się, że unikną aż tak ogromnego kredytu na kilkanaście-kilkadziesiąt lat, z drugiej jednak natychmiastowo włącza im się nieufność i rodzi się wiele pytań. Do najważniejszych oczywiście należy to, czy dom szkieletowy będzie odpowiednio wytrzymały i solidny, ponieważ w Polsce jesteśmy już boleśnie nauczeni, że wraz ze spadkiem ceny maleje także jakość produktów czy usług. Na szczęście w przypadku takiego rozwiązania kompromis między jakością a wytrzymałością i niską ceną wcale nie jest konieczny. Zatem ile przetrwa dom szkieletowy? Na co warto zwrócić szczególną uwagę przed dokonaniem inwestycji?

Ile przetrwa dom szkieletowy, czyli co wpływa na jego wytrzymałość

Warto wiedzieć, że dawnej drewno było jedynym surowcem wykorzystywanym do stawiania domów. Później po wynalezieniu i udoskonaleniu cegły oraz betonu stały się one głównym materiałem budowniczym, nigdy jednak nie wyparły drewna. Szczególnie w ostatnich dwudziestu latach ludzie bardzo chętnie zaczęli do niego powracać. Wykorzystuje się go obecnie albo jako główny i całościowy surowiec budowniczy, lub tylko jako materiał konstrukcyjny szkieletu, jednak w obu przypadkach określa się taką nieruchomość jako dom szkieletowy. Warto również pamiętać o tym, że do tego celu wybiera się tylko specjalne gatunki i klasy drewna, które jest dodatkowo odpowiednio przygotowywane, obrabiane technicznie oraz konserwowane. Trzeba więc wziąć to pod uwagę, zastanawiając się, ile przetrwa dom szkieletowy i czy będzie komfortowy oraz bezpieczny w użytkowaniu.

Drewniana konstrukcja jest jedną z najlepszych, jakie można sobie wyobrazić, ze względu na jego ogromną wytrzymałość, solidność i wysoką odporność, dzięki czemu będzie on trwały na lata. Dom szkieletowy posłuży tyle samo, jak inne typy nieruchomości, czyli kilkadziesiąt lat, a nie rzadko nawet i sto. Jest to najlepsza odpowiedź na pytanie, ile przetrwa dom szkieletowy. Zdecydowanie warto wiedzieć to przed dokonaniem inwestycji.

Od czego jeszcze zależy, ile przetrwa dom szkieletowy?

Kluczowe dla kwestii wytrzymałości budynku jest to, aby został on zarówno zaprojektowany, jak i wykonany przez fachowców i specjalistów nie tylko w branży, ale przede wszystkim w tej danej dziedzinie. To właśnie w dużej mierze od ich profesjonalizmu zależy to, ile przetrwa dom szkieletowy. Im cała konstrukcja będzie bardziej solidna, szczelna i porządniej wykonana, tym dłużej dom zachowa swoje wspaniałe właściwości techniczne i posłuży nam na kolejne kilkadziesiąt lat, a nawet dłużej. Zastanawiając się więc, ile przetrwa dom szkieletowy, warto zainwestować w profesjonalną ekipę projektową oraz budowlaną.

Dodatkowe informacje na temat żywotności domu szkieletowego odnajdziesz na stronie https://drewdom.com/dom-szkieletowy-na-ile-lat/

Post Author: Reda