Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY

Wielu z nas jest tzw. Zosią Samosią i doskonale wiemy jak urządzić wnętrze, a największą frajdę sprawia nam, to kiedy sami zajmiemy się projektowaniem własnych wnętrz. Z drugiej strony to właśnie my najlepiej wiemy, czego potrzebujemy i w jakich wnętrzach czujemy się przytulnie i ciepło, musimy czuć w nim nasz gust.

Co jest ważne, gdy urządzamy pomieszczenia samodzielnie?

Najważniejszym kluczem do sukcesu jest baza, do której zaliczane są np. meble z drewna. Sprawia to, że są one ponadczasowe i nie znudzą nam się przez wiele lat. Z pewnością każdemu zdarzyło się, że zachwycił nas jakieś drewniane meble, czy nietypowe wykończenie ściany, które podpatrzyliśmy w gazecie wnętrzarskiej lub gazecie, a potem stwierdzamy, że jego nietypowy wygląd sprawia, że szybko będzie mógł się mu znudzić. Większość osób najlepiej czuje się z klasyka, co za tym idzie, jest najczęściej wybieranym stylem w naszych meblach i tym samym domach. Jest to styl, do którego doskonale pasują niemal wszystkie dodatki, zarówno nowoczesne, jak i również nieco bardziej szalone, jak np. wzorzysta tapeta. Klasyczna tapeta, to coś, co sprawdza się na wiele lat. Jest to szczególnie ważne w przypadku wszystkich osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z urządzaniem swoich wnętrz. Nie sprawia on, że osoby niedoświadczone nie zgubią się w łączeniu i zestawianiu różnych stylów. Za pomocą różnych dodatków, możemy sprawdzić, który ze stylów najbardziej wpisuje się w nasze oczekiwania.

Jakie zasady urządzania wnętrz są najważniejsze?

Dla wielu osób dużą przewagą są jasne barwy. Biel może być kojarzona z przestrzeniami biurowymi, dlatego najczęściej sięgamy po różne odcienie beżu i jasnej szarości, zwłaszcza w ciepłych tonacjach. Jednak w kuchni uwalniamy swój szaleństwo i czasami decydujemy się na nieco jaskrawszy kolor, chociażby w dodatkach. Sprawia to, że czasami potrzebujemy nieco więcej czasu, aby przyzwyczaić się do nich. Pięknie komponują się z nimi szafki z białymi frontami, wraz z ościeżnicami i obrazy w odpowiednio zaakcentowanych ramach. Dobrze wyglądają również wnętrza z dużą ilością drewna. Należy uważać na ilość zastosowanych w pomieszczeniu elementów, które wykonane są z metalu lub szkła, ponieważ mogą one wpłynąć na jego ochłodzenie. Warto stawiać na drewniane meble i podłogi oraz schody, niczym jak w amerykańskich rezydencjach.

Gdzie szukać pomysłów?

W dzisiejszych czasach, jeśli chodzi o źródła inspiracji, mamy ich pod dostatkiem, zwłaszcza jeśli chodzi o to co znaleźć można w Internecie. Choćby sklep internetowy Polanomeble.pl. Warto również zaglądać do zagranicznych źródeł, gdzie znaleźć można mnóstwo pomysłów na urządzenie wnętrz w różnych stylach, np. hampton lub coastal. Ponadto w chwili obecnej mamy szeroki dostęp do treści dostępnych w zagranicznych magazynach wnętrzarskich, posiadamy również mnóstwo polskich magazynów, które są utrzymywane na wysokim poziomie, niczym nieodbiegających od tych zagranicznych.

Post Author: Reda