Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY

 

Dopasowanie rodzaju ogrodzenia do stylistyki domu jest szalenie istotne, gdyż wpływa na wygląd całej nieruchomości. Zazwyczaj inwestorzy starają się więc zachować pewną spójność stylistyczną, szczególnie, że zarówno dom jak i ogrodzenie są budowane na lata. W jaki sposób stworzyć spójnie wyglądającą całość, która będzie dobrze się prezentować?

 

Dobór pod względem kolorystyki

 

Obecnie, do najpopularniejszych kolorów ogrodzeń należy czerń i grafit, szarość oraz brąz. Są to kolory dość uniwersalne i stonowane, dlatego też łatwo jest je zestawić praktycznie z każdą elewacją. Jeśli jednak nasz dom jest pomalowany na jakiś kolor- warto dobrać kolorystykę ogrodzenia do jego elewacji. Jeśli więc poruszamy się w ciepłych kolorach, najlepszym rozwiązaniem będą brązy i grafity. Szara lub też biała elewacja może zostać zestawiona z szarym ogrodzeniem, co sprawia, że oba elementy łączy jeden, wspólny mianownik, jakim jest zbieżność kolorystyczna. Kolor ogrodzenia możemy też dopasować do kolorystyki stolarki okiennej lub też do koloru dachu.

 

Dobór pod względem stylistyki

 

W przypadku klasycznych budynków, które są już wiekowe, a może nawet są przekazywane z pokolenia na pokolenie, doskonale sprawdzą się eleganckie ogrodzenia kute lub też ogrodzenia drewniane, a także ogrodzenia zawierające w sobie elementy murowane. Podążając za klasyką, warto wybierać w klasycznych płotkach lub też w ogrodzeniach metalowych, które posiadają ornamenty i ozdobniki. Inaczej będzie w przypadku nowych budynków, przy których doskonale będzie się prezentować nowoczesne ogrodzenie w formie paneli  horyzontalnych. Do nowych budynków i inwestycji, które posiadają prostą i minimalistyczną formę, odpowiednie będą ogrodzenia o równie prostym charakterze, bez dodatkowych ozdobników.

 

Dobór pod względem proporcji

 

Tutaj warto wziąć pod uwagę wielkość domu, a także to, jak masywne będzie ogrodzenie, które chcemy zamontować wokół całej posesji. W przypadku mniejszych budynków może okazać się, że ogrodzenie wykonane z kamienia będzie zbyt masywne i przytłaczające. W takim wypadku znacznie lepiej zdecydować się na coś lżejszego, na przykład na ogrodzenie z metalu, ażurowe ogrodzenie z kompozytu lub też drewniany płot z poziomych desek.

 

Dostosowanie rodzaju ogrodzenia do umiejscowienia działki

 

Bardzo ważne jest też to, w jakiej okolicy znajduje się nasza posesja. W przypadku działek, które są z każdej strony otoczone przez sąsiadów, za pewne będzie nam bardzo mocno zależało na tym, aby odgrodzić się od wścibskich spojrzeń sąsiadów. Wówczas znacznie lepszym pomysłem będzie ogrodzenie kompozytowe bez prześwitów, ogrodzenie kamienne lub też betonowe. Dzięki niemu zapewnimy sobie odpowiedni poziom prywatności. Taki typ ogrodzenia zazwyczaj jest też trudniejszy do sforsowania, jeśli więc mieszkamy w niebezpiecznej i ruchliwej dzielnicy i obawiamy się ruchu bezpośrednio przed domem- najlepiej będzie postawić na solidne i dobrze zabudowane ogrodzenie, które faktycznie zniechęci nieproszonych gości.

Post Author: Reda

One Reply to “Ogrodzenia a stylistyka domu”

  1. Business Gravity a Professional WordPress Business and Corporate Firm theme is designed with a unique concept for the Business Professionals.

Comments are closed.