Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY

Stając przed zadaniem wykonania ogrodzenia na naszej posesji, przede wszystkim kierujemy się estetyką danego rodzaju ogrodzenia, ale też zwracamy uwagę na koszty- zarówno te związane z zakupem materiałów jak i te, które wiążą się z opłaceniem ekipy budowlanej. Bardzo często to właśnie koszty montażu stają się wprost nie do udźwignięcia, gdyż są podobne do kosztów związanych z zakupem materiałów. Jakie ogrodzenie będzie więc najdroższe, a jakie najbardziej korzystne finansowo?

 

Ogrodzenie drewniane- jaki to koszt?

 

W przypadku ogrodzenia drewnianego przede wszystkim cenę jego wykonania różnicuje wykorzystany rodzaj drewna, a także to, czy jest to poziomy płotek czy płotek sztachetowy. Za ogrodzenie zbudowane z desek poziomych dębowych zapłacimy do 130 zł za metr bieżący, a w przypadku takiego ogrodzenia z olchy, sosny lub świerku około 100 zł za metr bieżący. Jeśli chodzi o płotek sztachetowy, opcja dębowa to do 250 zł za metr, a wersja z olchy lub świerku to około 200 zł za metr.

 

Cena wykonania ogrodzenia betonowego

 

W przypadku samej robocizny możemy zawrzeć się w kwocie około 30 zł za metr bieżący. Cena samego materiału w dużej mierze zależy od tego, jaki typ ogrodzenia wybierzemy. Najpopularniejszą opcją są betonowe ogrodzenia wykonywane z części prefabrykowanych, gdzie każdy z elementów można kupić na sztuki. Osobno można zakupić słupek, osobno podmurówkę, a osobno przęsło. Za prefabrykowaną podmurówkę zapłacimy około 30 zł za sztukę, za pojedyncze przęsło (w zależności od jego szerokości) od 30 do 45 zł za sztukę, a za pojedynczy słupek 20-30 zł.

 

Ogrodzenie wykonane z kamienia

 

Jest to najbardziej masywne i najcięższe z dostępnych ogrodzeń. W przypadku ogrodzenia kamiennego na cenę wpływa rodzaj wybranego przez nas kamienia, a także to, jak będzie wysokie i masywne. Kamień kupuje się na tony, a do zakupu materiału trzeba także doliczyć koszt robocizny w jego ułożeniu. Szacuje się, że koszt wykonania takiego ogrodzenia zaczyna się od 400 zł za metr bieżący, a górna granica może dojść nawet do 1000 zł. Najczęściej jednak cennik wykonania takiego ogrodzenia uzgadnia się bezpośrednio z wykonawcą. Wśród dostępnych kamieni zdecydowanie najdroższy będzie granit. Często zamawia się także piaskowiec, sjenit lub też porfir.

 

Ogrodzenie wykonane z metalu

 

W przypadku tego typu ogrodzeń najłatwiej porównać ceny za poszczególne przęsła lub panele. Jeśli natomiast zdecydujemy, że konieczna będzie podmurówka- do kosztu całej inwestycji należy doliczyć także jej wykonanie. Cena za przęsło zależy od jego stylistyki i charakteru, a może się ona wahać od około 200 do 450 zł za sztukę. W przypadku ogrodzeń kutych, a więc wykonywanych na zamówienie, ceny zaczynają się od 500 zł za przęsło o długości 2 m. Koszt wykonania takiego ogrodzenia zaczyna się od 25 zł za metr bieżący. 

 

Jak widać, wybór różnego rodzaju ogrodzeń jest ogromny. Można więc zdecydować się na takie, które będzie prezentowało się estetycznie, będzie solidne i wytrzymałe, ale też- które zmieści się w posiadanym przez nas budżecie.

Post Author: Reda

One Reply to “Ile kosztują ogrodzenia?”

Comments are closed.