Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY

Coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na inwestycję w instalację fotowoltaiczną umożliwiającą wytwarzanie prądu, który następnie służy do zasilania urządzeń oraz instalacji w firmowym budynku. Takie rozwiązanie jest szczególnie opłacalne, jeżeli panele PV zintegruje się z odpowiednim zbiornikiem energii. Z czego to wynika? Czym są popularne magazyny energii? I w końcu – jakie korzyści dają firmom?

Co to są zbiorniki energii dla fotowoltaiki?

Zbiorniki energii, częściej nazywane magazynami, to urządzenia podłączane do instalacji fotowoltaicznych, których zadaniem jest gromadzenie i przechowywanie wyprodukowanej przez panele energii elektrycznej. Co to daje?

Dzięki zbiornikowi energii możesz magazynować nadwyżki prądu, których nie wykorzystujesz do zaspokojenia bieżących potrzeb przedsiębiorstwa. Mowa tu np. o sytuacjach, w których firma nie pracuje albo panele PV działają z maksymalną wydajnością (np. w porze letniej). Taką energię możesz wykorzystać w dowolnym momencie – np. podczas przerw w dostawie prądu albo wtedy, gdy instalacja pracuje z mniejszą efektywnością.

Dlaczego warto postawić na zbiornik energii w firmie?

Zbiorniki energii cieszą się rosnącą popularnością wśród właścicieli firm, co wynika z licznych korzyści, jakie zapewniają. Tą najważniejszą jest oczywiście niezależność energetyczna, która sprawia, że rosnące ceny prądu jeszcze bardziej przestaną martwić przedsiębiorcę. Brak konieczności poobierania energii z sieci energetycznej w ilości zaledwie 80% (w systemie net-metering) albo kupowania prądu po wysokich stawkach (w systemie net-billing) sprawia, że właściciele firm mogą działać z maksymalną efektywnością, a jednocześnie zyskać ogromne oszczędności.

To jednak nie wszystko. Zbiorniki energii dla firm są wartościowe jeszcze z innych powodów. Do tych najważniejszych zaliczamy:

  • bezpieczeństwo energetyczne – z zapasowym prądem niestraszne są np. awarie sieci i przerwy w dostawie energii, które mogłyby narazić przedsiębiorstwo na problemy wizerunkowe, a także duże straty finansowe;
  • zwiększenie wartości nieruchomości – jeżeli budynek będący siedzibą Twojej firmy należy do Ciebie, możesz mieć pewność, że jego wartość oraz zainteresowanie na rynku nieruchomości zdecydowanie wzrosną po montażu fotowoltaiki ze zbiornikiem energii;
  • możliwość skorzystania z dofinansowania – dzięki temu koszt zakupu oraz montażu magazynu energii będzie niższy nawet o kilkadziesiąt procent, co pozwoli bez problemu zrealizować nawet najbardziej ambitną inwestycję.

Obecnie na rynku znaleźć można różnego rodzaju zbiorniki energii dla firm. Jeżeli interesują Cię te z najwyższej półki jakościowej i od najlepszych producentów, odwiedź stronę https://eclis.pl/pl/produkty/magazyny-energii. Zyskasz tam również dostęp do usług specjalistów, którzy pomogą w wyborze zbiornika energii, a także zapewnią Ci jego fachowy montaż oraz zintegrowanie z instalacją fotowoltaiczną (bez względu na jej pomoc czy rodzaj zastosowanych technologii).

Post Author: Reda