Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY
eksploatacja sieci

Raz wykonane przyłącze wodno-kanalizacyjne budynku do sieci jest inwestycją, z której następnie można czerpać korzyści latami. Jednakże, jak wszystko, z czego korzysta się z dużą intensywnością, także i w tym przypadku eksploatacja sieci może prowadzić do jej uszkodzeń albo też zwykłego zużycia, co może oznaczać konieczne do przeprowadzenia naprawy. Takimi zadaniami zajmują się wyspecjalizowane w tej dziedzinie przedsiębiorstwa, takie jak chociażby Terlan Grupa Aquanet. Jednakże, na samym początku najważniejsze to zdiagnozować przyczynę problemu, a dopiero potem zaprojektować sposób ich rozwiązania, który będzie szybki, skuteczny i nie będzie wiązał się z dużymi kosztami.

Serwisowanie i przegląd całej infrastruktury

Zadania te mogą dotyczyć nie tylko prywatnych przyłączy poszczególnych budynków do sieci, ale całej infrastruktury rozciągniętej od ujęcia wody aż po samą oczyszczalnię. Dzięki bieżącej kontroli można unikać awarii i utrzymać stały dopływ wody do odbiorców, co niejako stanowi tutaj priorytet. Regularna konserwacja powinna także obejmować kanały oraz zainstalowane w sieci urządzenia, a także całe uzbrojenie. Istnieje przynajmniej kilka sprawdzonych sposobów na to, aby szybko zapobiec awarii, a wykonywane naprawy związane ze stanem rurociągu mogą zostać przeprowadzone z zastosowaniem technologii bezwykopowej. Kluczem jest tutaj regularne badanie stanu całej sieci, aby móc wychwycić ewentualne problemy już w momencie, kiedy dopiero zaczynają się pojawiać.

Problemy mogą dotyczyć zarówno instalacji wodociągowej jak i kanalizacyjnej

W szczególnych przypadkach, kiedy mamy problem z kanalizacją, również możemy wezwać specjalistów, którzy zdiagnozują jego źródło. Może ono dotyczyć również tego przyłącza, które znajduje się na naszej własnej posesji. Niezwłoczne usunięcie awarii jest tutaj priorytetem, dlatego też wiele firm oferuje możliwość wezwania pogotowania kanalizacyjnego, które jest dostępne przez całą dobę. W takim przypadku, im szybciej zostanie zgłoszona taka awaria, tym szybciej można usunąć dany problem. Serwis może również dotyczyć koniecznej wymiany wodomierzy, które standardowo mają ważny okres legalizacji na czas 5 lat.

Więcej informacji znajdziesz na: http://terlan.pl/oferta/eksploatacja-systemow-wod-kan/

Post Author: Reda