Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY

Płytki ceramiczne o naprawdę dużym formacie są obecnie jednym z silniejszych trendów jeśli chodzi o dobór ceramiki do wnętrz. Duże płytki zachwycają swoją fakturą, wzorami i zdobieniami, które sprawiają, że stworzony w ten sposób projekt to niemalże dzieło sztuki. Za ceramikę, która może być określana jako wielkopowierzchniowa uważa się te płytki, w przypadku których przynajmniej jeden bok ma 30- 40 cm długości. Tymczasem, kształt płytek wielkoformatowych może być już różny. Niektóre są propozycjami płytek w prostokącie, gdzie drugi bok może sobie liczyć nawet 60-80 cm. Zastosowanie znajdują jednak także płytki o formacie dużego kwadrata, gdzie bok może mieć nawet więcej niż 1 m długości i szerokości. Gdzie wykorzystać gresy wielkoformatowe i czy do każdego pomieszczenia będą odpowiednie?

Duży format lubi duże przestrzenie

Gresy wielkoformatowe zdecydowanie najlepiej można wyeksponować w łazience, w której jest na to miejsce. Dlatego poleca się je do łazienek dużych, a także do całych pokojów kąpielowych czy salonów SPA. Format takich płytek również warto dopasować do tego, jakie mamy pomieszczenie, chociaż płytki prostokątne zdecydowanie najczęściej są wybierane na ściany łazienek i są układane poziomo, gdyż optycznie powiększają każdą taką łazienkę. Ciekawe kolekcje płytek ceramicznych o dużym formacie w najmodniejszym obecnie wzornictwie można znaleźć na stronie miradhome.pl. Można też podejrzeć tutaj najpopularniejsze trendy.

Tymczasem, zastanawiając się, gdzie wykorzystać gresy wielkoformatowe na pewno powinniśmy unikać bardzo małych wnętrz, gdzie tego typu płytki będą z każdej strony cięte i gdzie nie będzie w stanie w żaden sposób wyeksponować ich ogromnego potencjału. Gresy wielkoformatowe z powodzeniem można stosować w łazienkach, w kuchniach (także w przestrzeni pomiędzy górnym i dolnym ciągiem roboczym), a także w korytarzach czy w salonach na dużych powierzchniach.

Jakie wzornictwo wybrać?

Wśród dostępnych kolekcji ceramiki ogromną popularnością cieszą się płytki będące wiernym odzwierciedleniem naturalnych skał takich jak marmur czy piaskowiec. Ich kolorystyka jest delikatna, stonowana, elegancka i w dużej mierze ponadczasowa. Są to propozycje płytek pasujących do niemalże każdego mieszkania, które są na tyle stonowane, że podobają się większości osób.

Kolejna modną propozycją są płytki ceramiczne będące imitacją surowego betonu. Utrzymane w nowoczesnej, szarej kolorystyce stanowią doskonałe tło dla wszystkiego, co ma się w takiej łazience jeszcze znaleźć. Dają naprawdę spore pole do popisu projektantom i są w stanie optycznie powiększyć przestrzeń dodając wnętrzu przestronności. Planując remont łazienki lub jej aranżację w nowym mieszkaniu z pewnością warto sięgnąć pod płytki o dużym formacie. Jeszcze jedną ich zaleta jest dość szybki montaż zarówno na ścianach jak i na podłogach. Można je też stosować w przypadku chęci wykonania ogrzewania podłogowego.

Post Author: Reda