Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY

Fotowoltaika daje dzisiaj ogromne możliwości swoim użytkownikom, wytwarzając prąd, którym można zasilić domowe urządzenia oraz instalacje. Czy jednak instalacja PV, którą oferuje np. firma Elektromasters, może przesłużyć się również właścicielom samochodów elektrycznych i wpłynąć na rozwój elektromobilności w naszym kraju? Sprawdźmy!

Instalacja fotowoltaiczna – sposób na bezkosztowe ładowanie „elektryka”

Właściciele samochodów elektrycznych cenią swoja pojazdy za ekonomiczność, komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Niestety, narzekają na słabo rozwiniętą infrastrukturę stacji ładowania, które nie są zbyt dobrze rozpowszechnione, co może utrudniać podróżowanie. Dlatego często decydują się oni na ładowanie „elektryków” przy pomocy prądu z domowego gniazdka – proces ten trwa jednak długo i nie jest zbyt opłacalny.

Alternatywą jest montaż tzw. „wallboxa”, czyli przydomowej stacji ładowania, która zapewnia o wiele wyższy komfort. Dzięki niej szybko i bezproblemowo dostarczysz energię do swojego samochodu, co zapewni Ci mobilność. Takie „wallboxy” oferowane są często przez firmy specjalizujące się w fotowoltaice, jak Elektromasters, co nie jest dziełem przypadku. Okazuje się bowiem, że instalacje PV doskonale współpracują z przydomowymi stacjami, co pozwala ładować auta elektryczne praktycznie za darmo.

Jak to działa? Instalacja fotowoltaiczna wytwarza prąd z promienia słonecznego, który następnie może być wykorzystany w procesie zasilania „elektryka”. To obecnie najbardziej ekonomiczne i wygodne rozwiązanie dla właścicieli tego rodzaju samochodów, które oferuje wiele firm, np. Elektromasters.

Chcesz zainwestować w przydomową stację ładowania? Postaw na specjalistów z Elektromasters!

Jeżeli jesteś właścicielem samochodu elektrycznego oraz instalacji fotowoltaicznej, możesz zainwestować w „wallboxa” i cieszyć się możliwością efektywnego ładowania swojego pojazdu. Wystarczy zakupić odpowiednie rozwiązanie, które oferuje Elektromasters, a następnie podłączyć je do fotowoltaiki. Dostęp do urządzeń, a także usługę montażu zapewnią Ci specjaliści – dzięki temu zostaniesz odciążony od wszelkich obowiązków.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat współpracy fotowoltaiki i przydomowych stacji ładowania samochodów elektrycznych? Odwiedź stronę Elektromasters https://elektromasters.com.pl/oferta/elektromobilnosc/, na której nie tylko znajdziesz dodatkowe informacje, ale również zamówisz optymalne rozwiązanie.

 

Post Author: Reda