Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY

Decydujesz się na budowę domu drewnianego? Świetnie! Dzięki temu zyskasz możliwość zaoszczędzenia, skrócenia czasu całego procesu i będziesz mógł zamieszkać w budynku ekologicznym, pięknym oraz funkcjonalnym. W tym artykule omówimy poszczególne etapy budowy domu z drewna, dzięki czemu zyskasz wiedzę i będziesz mógł lepiej przygotować się do inwestycji!

 4 etapy budowy domu z drewna

W ostatnich latach największą popularnością cieszy się zdecydowanie budowa domu szkieletowego i to właśnie na przykładzie tego rodzaju obiektu omówimy poszczególne etapy budowy domu z drewna. Zwykle są 4, a przebieg prac nie różni się w ich przypadku znacząco niezależnie od tego, z usług której firmy budowlanej skorzystasz.

  • Etap 1 – budowa konstrukcji i ścian. Dom drewniany w technologii szkieletowej powstaje z gotowych, prefabrykowanych elementów, które wystarczy połączyć w miejscu budowy. Specjaliści montują zaimpregnowane podwaliny, wykonują podstawy konstrukcji i określają pion, a następnie zbijają ściany. Potem przychodzi czas na wykonanie stropu oraz poszycia zewnętrznego.
  • Etap 2 – budowa dachu i elewacji. To kolejny bardzo ważny etap prac, który rozpoczyna się od montażu folii dachowej, a także zamontowania blachy. Potem specjaliści przechodzą do elewacji – montują listwy startowe, wełnę fasadową, a także kilka innych elementów, które będą niezbędne, by zakończyć ten etap budowy domu kanadyjskiego wykonaniem elewacji (w postaci tynku albo drewna – w zależności od preferencji inwestora).
  • Etap 3 – budowa wnętrza. Kiedy ściany, dach i elewacja są gotowe, można przejść do kolejnego etapu budowy domu z drewna. Specjaliści układają wełnę wewnątrz obiektu oraz folię paroizolacyjną na ścianach, dzięki czemu twój dom będzie ciepły i efektywny pod względem energetycznym.
  • Etap 4 – udowa na etapie końcowym. Mowa tu między innymi o montażu płyt gipsowo-kartonowych, założeniu kątowników oraz szpachlowaniu ścian. Najlepsze firmy dbają również o to, by posprzątać na placu budowy.

Po ostatnim etapie budowy domu z drewna zostanie on przekazany inwestorowi. Oznacza to, że będziesz mógł zabrać się za wszelkie prace wykończeniowe i umeblowanie swojego wymarzonego domu!

Gdzie zamówić budowę domu szkieletowego?

Jeżeli chcesz, aby wszystkie prace przebiegły prawidłowo, a efekt końcowy spełnił w stu procentach Twoje oczekiwania, powinieneś skorzystać z usług wysokiej klasy specjalistów. Takich, którzy posiadają doświadczenie, korzystają z najlepszych materiałów i technologii, a także są w stanie dostosować zakres prac do Twoich indywidualnych potrzeb.

Zanim więc wybierzesz wykonawców, zapoznaj się dokładnie z ich ofertą, sprawdź poprzednie realizacje, a także poczytaj opinie dotychczasowych klientów. Te ostatnie pozwolą Ci zweryfikować jakość usług i tym samym zyskać pewność, że wybierzesz odpowiednią firmę budowlaną, która spełni wszelkie Twój oczekiwania. Jeżeli postawisz na odpowiednich specjalistów, ostateczny efekt bez wątpienia będzie doskonały i zapewni Ci komfort na wiele lat!

Post Author: Reda