Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY

Każdy z nas w końcu staje przed dylematem – wanna czy prysznic? Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i każde z nich w ostatecznym rozrachunku pozwala cieszyć się maksymalnym komfortem. Wybór zależy jednak od powierzchni oraz sposobu aranżacji wnętrza, dlatego sprawdźmy, które wyposażenie łazienek będzie odpowiednie dla Ciebie!

Jakie wyposażenie łazienek wybrać – wannę czy prysznic? Porównanie

Łazienka i wanna to niezbędne wyposażenie łazienek, które różni się na wielu płaszczyznach. Analizując każdą z nich, zyskasz możliwość wyboru takiego rozwiązania, które w stu procentach spełni wszelkie Twoje oczekiwania. Oto, na co warto zwrócić uwagę!

  • Ilość zajmowanego miejsca. Na wybór wanny najczęściej decydują się osoby posiadające większe łazienki. Nie ma w tym niczego dziwnego – zajmują one nieco więcej miejsca, dlatego posiadacze małych wnętrz powinni zainwestować w prysznic. Nie zmienia to faktu, że na rynku znajdziesz mniejsze wyposażenie łazienek, które możesz dopasować nawet do mniejszego pomieszczenia.
  • Szybkość kąpieli. Z ciągłym pośpiechem musi radzić sobie większość z nas – zwłaszcza rano, kiedy trzeba zdążyć do pracy. Jeżeli zależy Ci na tym, aby toaleta trwała kilka minut i była błyskawiczna, najlepsze wyposażenie łazienki to dla Ciebie prysznic. Jeżeli natomiast cenisz sobie kilkudziesięciominutowe, relaksacyjne kąpiele, postaw na wannę.
  • Ekonomiczność. Na tym polu zdecydowanie wygrywają prysznice – aby przeprowadzić kilkuminutową toaletę wystarczy tutaj zaledwie kilkadziesiąt litrów wody. W wannie będzie to co najmniej 100-120 litrów. Jeżeli więc chcesz zaoszczędzić, postaw na prysznic.
  • Uniwersalność. Wanny wygrywają z kolei na tym polu. To wyposażenie łazienek, które jest o wiele bardziej uniwersalne – pozwoli Ci np. na umycie dziecka i sprawdzi się w przypadku starszych osób, które mogłyby obawiać się np. poślizgnięcia pod prysznicem.
  • Czystość. Na tym polu mamy remis, ponieważ zarówno prysznice, jak i wanny brudzą się w podobnym stopniu i równie szybko przebiega proces ich mycia. Co więcej, każde z tych rozwiązań może być wyposażone w powłokę antybakteryjną, dlatego można uznać je za bezpiecznie i higieniczne.

Wybór należy do Ciebie!

Jak więc widzisz, wanny i prysznice posiadają równie dużo zalet, a wybór konkretnego wyposażenia łazienki powinien być w stu procentach dopasowany do Twoich potrzeb. Przede wszystkim pod kątem preferencji domowników, wielkości i stylu łazienki, a także posiadanego budżetu. Na rynku oferowanych jest wiele wysokiej jakości rozwiązań, wśród których z całą pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Możesz postawić na wanny kwadratowe, okrągłe, wolnostojące czy w zabudowie. Duży wybór obowiązuje także w przypadku pryszniców, które mogą posiadać inne kabiny, być wyposażone w różne rodzaje natrysku, a nawet dysze masujące. Polecamy zapoznanie się z dostępnymi rozwiązaniami i wybranie takich, które będą w stu procentach dostosowane do Twoich potrzeb. To wyposażenie łazienek, którego zakup warto dobrze przemyśleć!

Post Author: Reda