Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY

Nowoczesna z funkcją spania… kanapa czy sofa?

Jaka jest właściwie różnica między tymi dwoma określeniami, dzisiaj używanymi często zamiennie? Różnice zaczynają się w pochodzeniu obu mebli. Kanapa pochodzi z Włoch, a sofa z Turcji. Pierwowzorem kanapy jest włoska skrzynia „cassapanca”, a z kolei sofa od początku charakteryzowała się owalnym oparciem, wygodnym siedzeniem i, nierzadko, obitymi materiałem poręczami. To definiuje obecny wygląd obu tych mebli. A więc sam zamysł kanapy wymusza możliwość przechowywania w niej dodatkowych rzeczy, a więc musi mieć ona opcję otwarcia, a stąd już niedaleko do funkcji rozkładania. Sofa z kolei jest meblem prostszym, bo bez możliwości rozłożenia, lecz również bardziej eleganckim i często wygodniejszym do siedzenia. Nierzadko przypomina duży, bardzo wygodny fotel. 

Nowoczesna kanapa lub sofa centralnym punktem Twojego salonu

Nikt nie powie, że jest inaczej. To właśnie ona jest głównym elementem Twojego salonu zwracającym na siebie największą uwagę. Warto w takim razie zadbać, by wyglądała jak najlepiej i pasowała do Twojego nowoczesnego wnętrza. Nieważne czy masz salon z aneksem kuchennym, czy osobny pokój pełniący funkcję pokoju dziennego. Nowoczesna sofa nierozkładana ma to do siebie, że nie zajmuje dużo miejsca, a oprócz pełnienia swej podstawowej funkcji – uzupełnia wystrój nowoczesnego salonu. Z kolei nowoczesna kanapa do spania służyć może za tymczasowe miejsce noclegu dla gości dzięki funkcji rozłożenia.

Nowoczesna kanapa z funkcją spania, czy nierozkładana sofa do relaksu?

Nowoczesne sofy do relaksu

Jeśli nie miewamy gości zostających na noc lub gdy posiadamy osobny pokój gościny, wtedy warto zwrócić uwagę na sofy z funkcją relaksu. Taka nowoczesna sofa do salonu pozwoli nam po ciężkim dniu w pracy na relaks w pozycji półleżącej dzięki podnoszonym podnóżkom i odchylanym oparciom. Świetny wybór dla osób ceniących sobie najwyższy komfort odpoczynku. Sofa z funkcją relaksu znajdzie również swoje zastosowanie przy oglądaniu filmów. W żadnym kinie nie poczujemy się tak dobrze, jak we własnym salonie siedząc w nowoczesnej sofie z funkcją relaksu.

Miewasz gości? Nowoczesna kanapa z funkcją spania

Większość kanap w domyśle ma funkcję rozłożenia, lecz warto zwrócić na to uwagę przy zakupie. Taka nowoczesna kanapa ma pewne ograniczenia dotyczące konstrukcji i na pewno funkcjonalność jest tu ważniejsza niż design. Jeśli chcemy bardzo ekstrawagancki i wyróżniający się model, powinniśmy zwrócić się ku nierozkładanym sofom. Kanapa z funkcją spania nie jest również potrzebna, gdy posiadamy osobny pokój gościnny z łóżkiem. Jeśli jednak funkcjonalność i możliwość zapewnienia gościom tymczasowego noclegu jest dla nas ważniejsza, wtedy wybór jest tylko jeden.

Nowoczesna kanapa dla dużej i małej rodziny

Wśród kanap z funkcją spania odnajdziemy modele o różnych wymiarach. Jeśli szukasz czegoś, co podczas wieczornego odpoczynku pomieści znajomych lub dzieci, to rozejrzyj się za dużą kanapą 3-osobową. Oscylująca w okolicach dwóch metrów szerokość pozwala również na odpoczynek w pozycji leżącej bez potrzeby rozkładania. Przydatne, gdy chcemy odpocząć tylko na chwilę. Jeśli jednak nasz salon jest mniejszy albo nie mamy potrzeby w inwestowanie w tak dużą nowoczesną kanapę, wtedy powinniśmy wybrać model mniejszy, przypominający duży, dwuosobowy fotel. Będzie to wystarczające do odpoczynku a wciąż mamy opcję rozłożenia, by uzyskać przestrzeń do leżenia.

Post Author: Reda