Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY

Korzystanie z wody pochodzącej z sieci wodociągowej jest bardzo komfortowym rozwiązaniem dla każdego gospodarstwa domowego. Również korzystanie z możliwości odprowadzania ścieków do kanalizacji sieciowej pozwala na szybki i efektywny sposób ich utylizacji, co również przyczynia się do wzrostu jakości życia. Jednakże, aby budynek faktycznie mógł korzystać z tych udogodnień, przyłącze do sieci idącej nieopodal gospodarstwa każdy z właścicieli musi wykonać na własną rękę. Jak łatwo sobie to wyobrazić, jest to spora inwestycja, którą zazwyczaj jednak mimo wszystko trzeba przeprowadzić. Kto może się zająć wykonaniem takiego przyłącza? Najlepiej skierować się do firm, które specjalizują się właśnie w takich usługach. Należy do nich chociażby przedsiębiorstwo Terlan.

 

W jaki sposób można wykonać takie przyłącze?

 

Przede wszystkim należy zgłosić chęć przyłączenia się do sieci, a sposób, w jaki takie przyłączenie będzie miało być wykonane musi określić projektant w dokumentacji. Projekt powinien zawierać wszelkie niezbędne pomiary geodezyjne, wytyczone wszystkie elementy przyłącza umiejscowione na konkretnym terenie, gdzie będą się miały znaleźć, a także wiele innych, szczegółowych danych technicznych związanych z projektem. Opracowaniem takiego projektu może się zająć tylko i wyłącznie osoba, która posiada do tego specjalne uprawnienia. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony- można przystąpić do prac ziemnych. Pamiętajmy jednak o tym, że na każdym etapie prac to właśnie projekt powinien stanowić dla nas najważniejszy dokument. To on określa dokładnie wszelkie aspekty związane z tym, gdzie co ma się znaleźć w terenie, aby mogło poprawnie funkcjonować.

 

Wykopy metodą tradycyjną i nowoczesną

 

Wszelkie prace ziemne związane z budową takiej inwestycji jak przyłącze wodociągowe lub przyłącze kanalizacyjne http://terlan.pl/oferta/budowa-sieci-i-przylaczy-wod-kan/ mogą być wykonywane metodą tradycyjną, co oczywiście wiąże się z modną ingerencją w teren.  Alternatywę stanowią technologie bezwykopowe, gdzie wystarczy wykonać odwiert pilotażowy, a następnie z wykorzystaniem specjalnej maszyny, rury mogą być wciągane pod ziemię. Taka budowa idzie znacznie szybciej, jednak nadal stanowi pewną nowość. Osoby, które wykonują przyłącze w taki sposób muszą nie tylko dysponować odpowiednim zapleczem maszynowym, ale też muszą posiadać specjalistyczną wiedzę. Zawsze warto oszacować koszty wykorzystania jednej jak i drugiej metody, a także ocenić, jak bardzo nie chcemy, aby wprowadzane zwiany były widoczne na posesji.

Post Author: Reda