Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY
taras

Nie każdy może pozwolić sobie na urządzenie tarasu, Ci jednak, którzy mają taką możliwość powinni zrobić to jak najszybciej, gdyż będzie to z pewnością przestrzeń, z której będą korzystać często porą letnią. Jednak, aby było to możliwe, już na samym początku, kiedy tylko zrodzi się pomysł o stworzeniu takiego miejsca, trzeba się zastanowić, do czego taki taras miałby nam służyć. Z jednej strony może on pełnić funkcję jadalni na świeżym powietrzu- wówczas będziemy mogli zjeść tutaj posiłek, wypić kawę, a także zaprosić gości i zorganizować dla nich przyjęcie. Taras może też pełnić funkcję czegoś w stylu oranżerii, gdzie w sezonie będziemy uprawiać kwiaty doniczkowe, które lubimy. To może być też przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu, a więc miejsca, gdzie w wygodny sposób możemy spędzić wspólnie swój czas wolny. Określenie swoich potrzeb jest więc pierwszym etapem prac nad taką przestrzenią i podstawową odpowiedzią na pytanie o to, jak urządzić taras, aby był piękny, funkcjonalny i praktyczny.

Podłoga oraz zadaszenie to podstawa

To dwie podstawowe kwestie. Taras możemy wyłożyć różnymi materiałami budowlanymi. Jeśli lubimy architekturę opartą o beton, może to być kostka brukowa lub jakiekolwiek inne płytki wykonane z betonu. Jeśli bardziej trafia do nas glazura- możemy postawić na terakotę lub płytki, które będą mrozoodporne, antypoślizgowe oraz które będą posiadały wysoką klasę ścieralności. Dla miłośników drewna, najlepsze okażą się deski kompozytowe, które wyglądają jak drewno, ale są znacznie bardziej wytrzymałe i lepiej opierają się niesprzyjającym warunkom atmosferycznym. Taras powinien też posiadać zadaszenie. Możemy pokusić się o drewnianą konstrukcję krytą dachówką, ale w wielu przypadkach sprawdzi się też wysuwana i chowana pergola. W ostateczności, zawsze możemy zakupić coś w stylu namiotu czy dużego parasola, który często spotyka się w ogródkach restauracji. Każde z tych rozwiązań ma inną trwałość i wytrzymałość, ale też wiąże się z różnym budżetem, jaki trzeba na ten cel poświęcić.

Meble oraz wyposażenie

Jeśli chodzi o meble, wszystko zależy od tego, jakie mamy oczekiwania. Możemy zdecydować się na wygodny komplet mebli z technorattanu, które bardzo dobrze spisują się nawet w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych, są wytrzymałe, ale i bardzo estetyczne. Taka kanapa i fotele, a także stolik kawowy to idealny komplet wypoczynkowy, który umożliwia spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Alternatywę stanowi niewielki stół jadalniany wraz z kompletem krzeseł, dzięki któremu będziemy mogli zjeść posiłek na świeżym powietrzu. Oczywiście, jeśli tylko dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią- możemy zaaranżować zarówno kącik jadalniany jak i miejsce do wypoczynku. Na takim tarasie często też stawia się grilla- może być to grill o murowanej konstrukcji. Jeśli chodzi o dekoracje i ozdoby, możemy umieścić tutaj kolorowe donice- zarówno stojące jak i wiszące, a także bardzo modne obecnie lampiony. Dzięki nim miejsce to będzie jeszcze bardziej przytulne, klimatyczne i z charakterem.

Urządzanie tarasu może okazać się nie lada wyzwaniem. Jeśli potrzebujesz pomocy zapoznać się z ofertą: https://www.dom-art.pl/oferta/

Post Author: Reda