Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY

Sprzęt ten bez wątpienia staje się bardzo przydatny w momencie, kiedy mieszkamy w miejscu, które lubi być w zimie mocno zasypywane śniegiem. Ręczne odrzucanie kolejnych warstw śniegu z podjazdu jest czasochłonne, ale jest też pracą męczącą i bardzo żmudną- stąd też zakup odśnieżarki może być dla nas przełomowym momentem, po którym nasze życie stanie się znacznie łatwiejsze.

Musimy jednak pamiętać, że posiadając już odśnieżarkę musimy o nią dbać, sprawdzać jej stan techniczny oraz przeprowadzać jej konserwację. Warto przyjąć zasadę, że gruntowny przegląd powinien zostać wykonany bezpośrednio przed rozpoczęciem się sezonu zimowego, a dodatkowe oględziny stanu technicznego maszyny powinny mieć miejsce tym częściej im mocniej sprzęt ten jest przez nas eksploatowany.

 

Co na pewno powinniśmy sprawdzić?

 

Standardową procedurą jest sprawdzenie wszelkich mocować i dokręcenie śrub. Na pewno warto też zwrócić szczególną uwagę na zbiornik z paliwem, jego stan, a także stan paliwa, które się w nim znajduje, które nie powinno być przetrzymywane w środku dłużej niż miesiąc. Jedną z poważniejszych awarii, jakie uniemożliwiają odpalenie maszyny jest oczywiście awaria samego silnika. Odśnieżarki- tak jak wiele urządzeń tego rodzaju- są wyposażone w silnik spalinowy, który może być zasilany benzyną lub też może być silnikiem diesla. Większe zużycie paliwa potrzebne do wykonania tej samej pracy, stukot podczas pracy lub też świsty, a także wycieki paliwa mogą oznaczać, że taki remont silnika może okazać się konieczny. Podczas przeprowadzania remontu okaże się, czy możliwe będzie wymienienie jednego z elementów całości czy też potrzebny będzie całkiem nowy silnik do odśnieżarki. W przypadku całkowitej wymiany pamiętajmy, że możemy zdecydować się na oryginalny, dedykowany silnik, ale też na tańszy zamiennik. To, którą opcję wybierzemy najmocniej warunkuje koszt takiej naprawy. Części zamienne możemy samodzielnie wyszukać i zamówić w sieci, co pozwoli nam trochę zaoszczędzić na naprawie.

 

 

Post Author: Reda