Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY
salon łączony z kuchnią

Styl romantyczny to nowy trend w aranżacji wnętrz, który cieszy się coraz większą popularnością wśród osób urządzających swoją przestrzeń. W tego typu aranżacjach to potwierdzi każdy architekt wnętrz – Kraków, Moskwa czy Paryż, nie zależnie od miejsca na Ziemi, dominującymi kolorami będzie biel, róż oraz odcienie beżu. Warto jednak podkreślić, że styl ten ma w sobie dużo klasyki i uroku. Jednak bardzo ostrożnie należy podchodzić do tego typu aranżacji, aby nie było one nazbyt przesłodzone. To powinny być wnętrza romantyczne a nie przypominające pokój dziesięcioletniej księżniczki. W meblach w tym stylu królują ludwiki, frezowane i zdobione stoły oraz inne meble. Najlepiej w białym kolorze.

To wnętrze to sposób na aranżacje kuchni łączonej z salonem w stylu romantycznym. Ściany salonu pomalowane w delikatnym beżowym kolorze, w oknach wiszą białe, tiulowe firanki zebrane po obu stronach okien. Podłogę wyściela biała wykładzina. Pod oknami ustawiono eleganckie, klasyczne fotele z profilowanymi nogami, obok stoi stolik kawowy. W dalszej części salonu znajduje się kominek przy którym stoi także stylizowana na ludwińską kanapa oraz stolik z profilowanymi ozdobnymi nogami – wszystko w kolorze białym. Na kanapie znalazły się ozdobne poduchy w brudnoróżowym kolorze. Granicę pomiędzy salonem a kuchnią wyznacza strefa jadalna, na którą składa się biały kredens – ludwik oraz stół i krzesła z profilowanymi nogami. Tapicerka krzeseł ma kremowy kolor. Na stole stoi okazały bukiet świeżych kwiatów. Kuchnia także stylizowana na styl ludwikowski. Składają się na nią wspomniany kredens oraz stojące i wiszące szafki w białym kolorze. Taki kolor mają także wszystkie sprzęty AGD. Drobne elementy wyposażenia, takie jaki miski, deski do krojenia czy ściereczki mają kremowy kolor i kwieciste desenie z dominacją różu. Podoba Ci się ta aranżacja, ale nie wiesz czy samodzielnie sobie z nią poradzisz? Zawsze warto poprosić o pomoc profesjonalistę, godnym polecenia jest architekt wnętrz Amadeusz Kulczyk.

Każdy architekt wnętrz (Kraków czy Nowy Jork) urządzają taką przestrzeń w stylu romantycznym z pewnością pokusi się o ozdobne meble w stylu Ludwika XV, ale zachowa przy tym umiar właściwy dla tego typu aranżacji. To powinny być ozdobne, urocze przestrzenie ze znaczą liczbą elementów dekoracyjnych, jednak konieczne jest zachowanie umiaru w takiej aranżacji. Drobne bibeloty, zwiewne tkaniny, koronki i kwiaty – to elementy, które w znaczący sposób mogą stworzyć romantyczny nastrój w mieszkaniu.

Post Author: Reda