Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY

Zamiatarki są maszynami, których przeznaczeniem jest praca w przestrzeni miejskiej po to, aby można było utrzymać zarówno jezdnię jak i chodniki w czystości. Maszyna jest wyposażona w specjalną kabinę dla operatora, który steruje jej pracą. W praktyce, okazuje się, że maszyny te mogą być bardzo zróżnicowane, zarówno pod kątem parametrów pracy jak i wyposażenia.OK

Silnik spalinowy czy elektryczny?

Zamiatarki można zakupić w różnych wersjach. W przypadku silnika spalinowego bardzo często są to silniki typu diesel. I w tym przypadku konieczne jest zastosowanie technologii, która sprawi, aby taki sprzęt był przyjazny dla środowiska. Takie maszyny muszą spełniać specjalne wymogi odnośnie emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Alternatywę stanowią zamiatarki elektryczne, które jednak mimo wszystko stanowią pewną nowość na rynku. Można je ładować z dowolnego miejsca w sieci, zazwyczaj jednak pełne naładowanie akumulatora powinno wystarczyć na 8 godzinny dzień pracy. W przypadku konieczności ich doładowania- można liczyć na to, że już po około 2 godzinach znowu będzie można nimi ruszyć w teren. Tego typu zamiatarki kompaktowe posiada w swojej ofercie Terberg Matec Polska.

Jest to też przedsiębiorstwo, w ramach którego przeprowadzana jest naprawa zamiatarek. Możliwość serwisowania tych maszyn jest bardzo ważna, gdyż dzięki temu naprawdę długo mogą pozostawać w eksploatacji. W praktyce, naprawa zamiatarek nie powinna być problematyczna w przypadku popularnych marek znanych producentów.

Wydajna praca i sprawne poruszanie się po mieście

Kompaktowe wersje zamiatarek ulicznych można obsługiwać w komfortowy sposób. Ich zwrotność często jest zapewniona poprzez zastosowanie przegubowej ramy. Sprzęt ten może poruszać się po drodze z prędkością do około 50km/h. Podstawowym wyposażeniem zamiatarki są szczotki obrotowe umieszczone na froncie pojazdu, myjka ciśnieniowa, a także odkurzacz o dużej mocy ssącej, który pozwoli pozbywać się nawet większych śmieci i zanieczyszczeń.

Post Author: Reda