Site Loader
PORTAL BUDOWLANY
PORTAL BUDOWLANY

Uprawianie roślin nie jest łatwą sprawą. Jeżeli myślimy, iż wystarczy tylko rośliny posadzić i czekać – to oczywiście nie mamy racji. Piękny wygląd roślin to długotrwała praca w ogrodzie – pielenie, przycinanie, podlewanie oraz dostarczanie odpowiednich witamin oraz minerałów, których brakuje często w podłożu.

 

Witaminy dla iglaków

Jeżeli w swoim ogrodzie mamy iglaki pod różną postacią, to na pewno przyda nam się Florovit do iglaków. Taki produkt z powodzeniem otrzymamy w specjalistycznych sklepach ogrodniczych. Florovit dostępny jest w bardzo wygodnych opakowaniach, o różnych gramaturach. Począwszy od 1kg do nawet 30 kg. Mamy zwykłe produkty Florovit, do stosowania przez cały rok, jak również jesienne edycje, które jak sama nazwa wskazuje powinno używać się pod koniec roku. Taki nawóz przede wszystkim zapewnia odpowiednie wzmocnienie w najcenniejsze składniki mineralne dla świerków, tuj, sosny, cyprysików, jodeł, itp. W okresie zimowym igły nadal pozostaną piękne oraz bardzo mocne, bez żadnych przebarwień. Co jest również ważne to fakt, że taki florovit jest bardzo łatwy w zastosowaniu i jego składniki bardzo wolno uwalniają się w podłożu, dzięki czemu jego działanie jest długotrwałe.

 

Dla różnych roślin

Bardzo dobrym nawozem jest również Hydrocomplex, który jest bardzo lubiany przez wielu pasjonatów ogrodnictwa i do tego jest bardzo łatwy w zastosowaniu. Jest to  bezchlorkowy nawóz gwarantujący równomierny wysiew, dzięki specjalnie zastosowanym składnikom. Ten rodzaj nawozu bogaty jest również w łatwo przyswajalny azot saletrzany oraz fosfor. Nasze rośliny na pewno będą nam bardzo wdzięczne, jeżeli w odpowiednim okresie zastosujemy taki rodzaj nawozu o zbilansowanym składzie. Z powodzeniem możemy go używać w naszych warzywniakach, w sadach, jak również na zwykłych trawnikach.

 

Dawka witamin

Odpowiednia dawka witamin oraz minerałów zamknięta w nawozach sprawi, że nasze plony będą o wiele bardziej obfite i nie będziemy musieli obawiać się o ich wzrost.

Post Author: Reda